Finnish Marathon Runners
XII Sappee Uphill Run 16.05.2020
TULOKSET
Livetulokset!
YLEISINFO
ILMOITTAUTUMINEN

Kaikki tulokset vuodesta 2009 alkaen


 

Tulokset, kokonaiskilpailu, normaalimatka:
Sij. Aika  SarjaNro Vuosi NimiSeura
1. 18:18  MYL122010Mårten BoströmSjundeå IF
2. 19:09  MYL142009Simo Wannashkv
3. 19:27  MYL22010Tomi HalmeFMR
4. 19:34  MYL232017Janne NiemiJanakkalan Jana
5. 19:51  MYL102010Timo SaarinenViimeiset pirkkalaiset
6. 19:58  MYL62016Janne NiemiJanakkalan Jana
7. 20:12  MYL92010Samu LehtolaKarkkilan Pojat
8. 20:16  MYL722018Janne NiemiJanakkalan Jana
9. 20:24  MYL182010Mikko KuuselaTosta Lähtee-Team
10. 20:25  MYL1642015Aki NiemiTeivo Stayers
11. 20:33  MYL42010Juha MikkolainenTosta Lähtee-Team
12. 20:39  MYL1332013Aki NiemiTeivo Stayers
13. 20:42  MYL1102019Kalle LinnasaariTuUl
14. 20:49  MYL82009Juha-matti MikkolainenTosta Lähtee-Team
15. 20:59  MYL122009Mikko KuuselaTosta Lähtee-Team
16. 20:59  MYL1662016Aki NiemiTeivo Stayers
17. 21:03  MYL12009Tomi HalmeFMR
18. 21:08  NYL1182015Laura MarkovaaraKenttäurheilijat-58
19. 21:22  MYL342011Mikael HynninenTurun Urheiluliitto
20. 21:27  MYL202009Petri IkävalkoIkaalisten Nouseva-Voima
21. 21:27  M45942014Kari VirtanenHämeenlinnan Tarmo
22. 21:29  M40262012Kari VirtanenHämeenlinnan Tarmo
23. 21:34  M40362011Mika RantalaVaajakosken Kuohu
24. 21:36  M40472011Kari VirtanenHämeenlinnan Tarmo
25. 21:38  MYL332011Ali Akbariturun urheiluliitto
26. 21:44  MYL212017Aki NiemiTeivo Stayers
27. 21:46  MYL1152013Tero HalmeFMR
28. 21:47  MYL82010Tero HalmeFMR
29. 21:47  MYL902014Tero HalmeFMR
30. 21:47  MYL1072019Aki Niemiluomuakin.fi
31. 21:50  M451492015Kari VirtanenHämeenlinnan Tarmo
32. 21:51  MYL922015Tero HalmeFMR
33. 21:53  MYL192009Panu TeittinenRauhaniemen Mahakkaat
34. 21:53  M40442010Kari VirtanenHämeenlinnan Tarmo
35. 22:04  MYL1272013Ranta JaakkoYU-team
36. 22:12  MYL172011Aki NiemiLuopioisten Maratoonarit
37. 22:24  MYL722012Aki NiemiPälkäneen Luja-Lukko
38. 22:25  M45482010Simo-pekka Aarnisalohämeenlinnan tarmo
39. 22:26  NYL802009Laura MarkovaaraFMR
40. 22:32  MYL72009Janne KlasilaFMR
41. 22:37  MYL752012Jouko PekkarinenKunnonrakentajat
42. 22:38  MYL1382015Janne SaarnilehtoFMR
43. 22:41  M45312012Simo-pekka Aarnisalohämeenlinnan tarmo
44. 22:41  M451142013Jyrki KukkoFMR
45. 22:42  MYL972019Taavi NyströmHämeenlinnan tarmo
46. 22:44  MYL272011Aki HeinonenKylmäkosken Veikot
47. 22:50  M551482016Eero HämäläinenHämeenlinnan Tarmo
48. 22:51  MYL212009Tuomas FjällströmKeparDI
49. 22:56  MYL1392015Jussi Sjöberg FMR
50. 22:58  M50782012Heikki KesoKonecranes
51. 22:58  M451692015Mikko KärkkäinenFysiorasti
52. 23:05  M45632011Simo-pekka AarnisaloHämeenlinnan Tarmo
53. 23:06  M451132016Marko LuomiLeki YU
54. 23:07  M40432010Timo ÄijäläTeivo Stayers
55. 23:07  M45872014Simo-pekka AarnisaloHämeenlinnan Tarmo
56. 23:08  M451312013Simo-pekka AarnisaloHämeenlinnan Tarmo
57. 23:13  M45172017Simo-pekka AarnisaloHml Tarmo
58. 23:14  M451302016Simo-pekka AarnisaloHämeenlinnan Tarmo
59. 23:15  MYL202010Pasi Kauppinen
60. 23:20  MYL62009Pasi NymanFMR
61. 23:25  MYL192010Marko SavolainenHelsingin Jyry
62. 23:25  M451482015Simo-pekka AarnisaloHierontaklinikka Hattula
63. 23:25  MYL892019Juho VeikkolainenHaka Ski
64. 23:27  MYL1172013Jussi SjöbergFMR
65. 23:34  MYL1322013Jussi Pakari
66. 23:34  MYL852014Jussi SjöbergFMR
67. 23:40  MYL172010Aki Niemi
68. 23:42  MYL92009Tero HalmeFMR
69. 23:43  M451882016Särkinen Mauri
70. 23:47  MYL1202013Antti ToivanenFMR
71. 23:51  M45452009Jyrki KukkoFMR
72. 23:52  MYL32009Mika KorhonenTampereen Pyrintö
73. 23:52  MYL672011Juha NyyssönenValkekoski
74. 23:56  M55552010Tapio Nieminen
75. 24:09  M40622011Tero MähönenHippoksen Maratonkerho
76. 24:10  M451802016Petri HaavistoWihan kilometrit
77. 24:11  M55812019Simo-pekka AarnisaloHierontaklinikka Hattula
78. 24:12  M45922019Kari VirtanenHämeenlinnan Tarmo
79. 24:13  MYL102009Panu HaaramoEspoon Suunta
80. 24:13  M55342017Eero HämäläinenHämeenlinnan Tarmo
81. 24:15  M50512010Timo HeikkiläTepulinnan Taapertajat
82. 24:16  M50532009Timo HeikkiläTepulinnan Taapertajat
83. 24:17  M40412009Timo KosonenEndurance
84. 24:17  M55482018Simo-pekka AarnisaloHierontaklinikka Hattula
85. 24:19  NYL852009Jenni MattilaLoimaan Voima
86. 24:23  M45992015Jyrki KukkoFMR
87. 24:26  MYL262011Jaakko SaarelaViialan Viri
88. 24:27  M40402009Tuomo SibakovFMR
89. 24:27  M50532011Timo TaipaleVaajakosken Kuohu
90. 24:32  MYL172009Marko Ahvenisto
91. 24:33  MYL302011Tomi Iikkanen
92. 24:36  N451372013Selter Kaja
93. 24:37  M45472009Syrjälä Timo
94. 24:38  M45452010Jaakko UotilaFMR
95. 24:42  M451612016Jyrki KukkoFMR /Kaarina
96. 24:45  MYL22009Jani PuhakkaKarhulan Katajaiset
97. 24:45  N45322012Papunen Kaja
98. 24:45  MYL62017Ville RantalaFMR
99. 24:52  MYL52009Riku KorhonenTampereen Pyrintö
100. 24:53  MYL162009Lauri Pullinen
101. 24:53  N45882014Kaja Selter
102. 24:54  N451452011Kaja Papunen
103. 24:54  MYL352012Salminen JpLahden Ahkera
104. 25:00  M551922014Timo HeikkiläAitoon Urheilijat
105. 25:02  MYL1342013Teemu Ranta
106. 25:04  M55552009Esko TynkkynenSomero
107. 25:04  M45692014Jaakko UotilaFMR
108. 25:05  NYL1022010Matleena OjapaloSjundeå IF
109. 25:06  NYL1362013Saila Katajainen
110. 25:07  N40772012Saila KatajainenTampere
111. 25:11  M50522011Timo HeikkiläLuopioisten Maratoonarit
112. 25:16  M55992014Eero HämäläinenHämeenlinnan Tarmo
113. 25:16  M45302017Jaakko UotilaFMR
114. 25:18  MYL1302013Mika VidenojaRC Eemeli
115. 25:18  M451752014Timo JokinenLuopioisten Maratoonarit
116. 25:18  MYL1622015Joonas Huuho
117. 25:19  NYL852019Kaisa TanskanenFMR
118. 25:24  NYL832009Sanna Aaltonen
119. 25:26  M451892016Kari VirtanenHämeenlinnan Tarmo
120. 25:28  M55562010Janne YlitaloSyke
121. 25:28  M60272012Janne YlitaloRenko
122. 25:31  MYL1232013Raimo HerttuaAC Lammas
123. 25:36  M45462010Seppo LaaksonenVehu
124. 25:42  M451002013Anssi KukkonenAitoon Nylkyt
125. 25:44  N401412010Eerika LipsanenHKV
126. 25:47  N451462015Selter Kaja
127. 25:49  MYL112010Mikko ImmonenKyyjärven Kyky
128. 25:53  N451152015Satu SoivanenMikkelin Kilpa-Veikot
129. 26:00  M40642011Olli KoskiKoovee
130. 26:00  NYL112017Kaisa Tanskanen FMR
131. 26:01  MYL1762014Lauri HyökiAAH
132. 26:02  N401402010Papunen Kaja
133. 26:05  MYL1242013Tommi Hakkarainen /citysaliCitysali
134. 26:06  NYL1872016Sanja Säpyskä
135. 26:07  MYL152009Ott RaskaTeam Herlitz
136. 26:07  M40422010Anssi KukkonenAitoon Nylkyt
137. 26:15  MYL162010Timo MuikkuHäjyt/Jokela
138. 26:18  MYL1262013Kimmo HeikkinenFMR
139. 26:19  M451162013Jaakko UotilaFMR
140. 26:19  MYL592016Micke JyrkinenKuljetus Jyrkinen Ky
141. 26:20  NYL292012Eeva AhervoHämeenlinnan hiihtoseura
142. 26:23  NYL982014Saara Kauranen
143. 26:24  M55542011Ilkka PihlajamäkiOrimattilan Jymy
144. 26:24  M45912014Kimmo HeikkinenFMR
145. 26:24  NYL702018Sanja SäpyskäPälkäne
146. 26:27  MYL152010Jussi RuljaLuopioisten maratoonarit
147. 26:36  MYL702012Petri LassheikkiElläimen kinthaat
148. 26:41  M45652011Anssi KukkonenAitoon Nylkyt
149. 26:43  MYL132010Pekka Kudjoi
150. 26:46  M4032012Mutikainen MarkusLempäälän Kisa
151. 26:47  M451742016Jaakko UotilaFMR
152. 26:52  M40392010Petri BergKirvun Kiitäjät
153. 26:53  M45482009Jaakko UotilaFMR
154. 26:53  NYL1052011Saila Katajainen
155. 26:55  NYL492018Ada AarnioYlöjärven Ryhti
156. 26:57  M551982016Timo HeikkiläAitoon Urheilijat
157. 27:08  NYL1502016Minna Kervinen FMR
158. 27:10  MYL142010Ott RaskaTeam Herlitz
159. 27:15  MYL352011Antti Leppänen
160. 27:18  M40402010Mika PenttiläNocando Marathon Club
161. 27:21  NYL832019Aino AarnioYlöjärven Ryhti
162. 27:22  M45892014Viitanen Jukka
163. 27:22  M55332017Timo Heikkilä
164. 27:26  MYL732012Juha HeinoCrossfit Turku
165. 27:28  M40492011Janne RuohonenFMR
166. 27:29  M45102017Jukka ViitanenFmr
167. 27:33  NYL182017Ada AarnioYlöjärven Ryhti
168. 27:34  N401442011Eerika LipsanenHKV
169. 27:39  M55662018Timo Heikkilä
170. 27:43  MYL762012Hannu RantalaReebok Crossfit 33100
171. 27:47  M55992019Timo HeikkiläAitoon Urheilijat
172. 27:48  MYL1352013Tuomas Peltola
173. 27:52  MYL1932014Tommi HakkarainenCitysali Tampere
174. 27:53  MYL312011Markus Mutikainentammelan ryske
175. 27:53  MYL1662015Tommi HakkarainenCitysali Tampere
176. 27:57  MYL32016Tommi HakkarainenCitysali
177. 27:59  MYL212012Petri Fabrin
178. 28:02  M60602009Einari VainikkaKuntopirkat
179. 28:07  MYL712018Mikael KlasilaKuohun SKA
180. 28:10  NYL562018Heidi MattilaTampere
181. 28:19  M451162015Matti Manninen
182. 28:25  M45462009Timo HyvönenWihan kilometrit
183. 28:26  M451762016Pasi JussilaMyllynkulman Ponnistus
184. 28:30  NYL192017Aino AarnioYlöjärven Ryhti
185. 28:31  M451992016Markku Nieminen
186. 28:41  MYL1982014Mikael KlasilaFMR
187. 28:42  N45252012Jaana PietiläHippoksen Maratonkerho
188. 28:43  NYL652018Mari Schutskoff
189. 28:45  MYL1222013Marko LehtiRunAthlete
190. 28:46  NYL1902016Heidi Mattila
191. 28:47  NYL502018Aino AarnioYlöjärven Ryhti
192. 28:55  NYL1042019Heidi Mattila
193. 28:56  NYL282017Heidi MattilaTampere
194. 28:56  M45862019Esa VankkaFMR
195. 28:59  NYL842009Noora NyröTeivo Stayers
196. 28:59  M55432018Peltola Jari
197. 29:01  M60602010Pertti HenttinenVaralan Maratonklubi (VarMk)
198. 29:02  M40382011Berg PetriVaralan Maratonklubi
199. 29:09  M4532017Jukka SjöblomFMR
200. 29:12  MYL792012Tero HihnalaTampere
201. 29:24  M55582010Mikko SavelaTU-38
202. 29:30  MYL252011Ilkka Leppänen
203. 29:32  M55572010Markku RantanenKiikan Riento
204. 29:38  M40222012Kai Mannila
205. 29:40  NYL1032011Sari KänkänenFMR
206. 29:44  M4512016Juha RajalaNiemisjärvi
207. 29:45  MYL62010Teemu PalkkiTunkki pitoon
208. 29:45  NYL1552016Kohijoki PaulaFMR
209. 29:46  MYL912016Tommi Tarkiainen
210. 29:49  M50512009Jukka TeirikangasKaustisen Pohjan-Veikot
211. 29:52  MYL632018Ranta SakariYU-Team
212. 29:54  MYL1992014Sami RajalaMallasveden sulttaanit
213. 29:54  MYL622018Tommi Tarkiainen
214. 30:01  N401432011Berg NooraVaralan Maratonklubi
215. 30:01  MYL1082019Mikael Klasila
216. 30:02  M55592011Markku RantanenKiikan Riento
217. 30:09  M45782019Tommi Tarkiainen
218. 30:13  NYL812009Kaisa ToivonenMelanvilauttajat
219. 30:19  M45552018Viitanen JukkaFmr
220. 30:27  NYL522018Hanna Ahola
221. 30:32  N45602018Annikka Joutsijoki
222. 30:36  NYL1852016Ada AarnioYlöjärven Ryhti
223. 30:45  MYL132009Arto Lehtonen
224. 30:46  NYL2002016Minna Nieminen
225. 30:53  MYL1952014Jaakko Pesonen
226. 30:58  MYL1472015Petri Seppälä
227. 31:02  MYL682018Toni KuismaTampere
228. 31:04  MYL262017Janne LindforsSysmän Sisu
229. 31:07  MYL1712015Antti KoskinenEspoo
230. 31:10  MYL1262015Turo Virta
231. 31:10  M55162017Lamminpää KeijoNousiaisten Susi
232. 31:11  M551612015Keijo LamminpääNousiaisten Susi
233. 31:13  M551132013Pertti KalliolaFMR
234. 31:15  NYL592012Heljä Franssila
235. 31:21  N401422010Noora BergKirvun Kiitäjät
236. 31:23  NYL902016Aino SäteriFMR
237. 31:33  M45892015Viitanen JukkaFMR
238. 31:39  NYL442018Paula KohijokiFMR
239. 31:40  MYL1972014Jukka KlasilaTangot SJK
240. 31:44  M451492016Henri LänsipuroTuusula
241. 31:46  NYL412017Marika JokinenAitoo
242. 31:48  M55292017Simo KlasilaFMR
243. 31:53  N451102013Unkila KaisaFMR
244. 31:55  N60742012Tuula PyykkönenHollola
245. 31:55  MYL882019Ranta SakariYU-team
246. 31:56  M45392017Pekka LiekkolaPäijät-Hämeen aikuisurheilijat
247. 31:57  N45202017Jaana AarnioYlöjärven Ryhti
248. 31:58  N45512018Jaana Aarnio
249. 32:21  M55472018Lamminpää Keijo
250. 32:27  M55892016Hans Backman
251. 32:29  MYL72010Ville MatikainenTunkki pitoon
252. 32:29  NYL952014Piia Pälä
253. 32:29  N451592015Tutu Wegelius-lehtonenEspoo
254. 32:41  M50542009Jorma TiiriVSVU
255. 32:41  N45362017Tutu Wegelius-lehtonenEspoo
256. 33:10  MYL872015Mikko Anttila
257. 33:13  MYL1092019Jussi KlasilaPälkäneen Lukko
258. 33:14  M55542018Mika Ahola
259. 33:16  MYL52016Juha HyttinenTuulanhovi
260. 33:22  M50502010Simo KlasilaFMR
261. 33:28  MYL942016Villgren Juha-pekka
262. 33:37  M60612011Taisto Lehtinen
263. 33:37  NYL452018Janna AkselaFMR
264. 33:41  NYL1862016Aino AarnioYlöjärven Ryhti
265. 33:42  MYL682011Marko KuismanenValkekoski
266. 33:44  M55552011Klasila SimoFMR
267. 33:50  NYL42016Jutta VilkmanTampere
268. 33:50  M55572018Simo KlasilaFMR
269. 33:55  M55692012Simo KlasilaFMR
270. 34:12  MYL1672015Mikko SalonenTeam Citysorsat Tampere
271. 34:16  NYL1112019Marika JokinenAitoo
272. 34:18  M552002014Simo KlasilaFMR
273. 34:18  N45692018Tutu Wegelius-lehtonenPoRa
274. 34:30  M551182013Simo KlasilaFMR
275. 34:35  MYL1512016Janne LindforsSysmän Sisu
276. 34:41  MYL1532016Mikko SalonenPirkkala
277. 35:02  MYL1732016Ville Juoksukangas
278. 35:18  NYL942015Hanne Venäläinen
279. 35:22  M551232015Kari Virtanen
280. 35:26  N45672018Kaisa UnkilaFMR
281. 35:34  M50502009Simo Klasila
282. 35:46  MYL1942014Pekko Käppi
283. 35:51  NYL1282013Siiri Tammisto
284. 35:55  MYL642018Harri Pajula
285. 35:56  M551132019Simo KlasilaFMR
286. 35:58  M551552015Simo KlasilaFMR
287. 36:02  NYL1042011Maria Piekkari
288. 36:05  MYL1292013Mikko Salonen
289. 36:19  M451972016Toni Länsipuro
290. 36:21  N45732018Tuula LybeckLivon Metsästysseura
291. 36:27  NYL222015Merja Kukkola
292. 36:31  N551782016Merja Laihonen
293. 36:33  N551542015Merja Laihonen
294. 36:38  NYL1012010Hanna MikkolainenValkeakosken Haka
295. 36:51  M55152017Harteva KaukoTeam Raju
296. 36:54  N45992016Tuula LybeckMannerheimintien Erä
297. 36:54  N55252017Merja Laihonen
298. 36:55  M451032019Matti ManninenHarkat
299. 36:59  M551212013Seppo OjaluomaME ry
300. 37:03  NYL982019Janna AkselaFMR
301. 37:18  NYL1702015Kati KoukkuTeam Citysorsat Tampere
302. 37:21  NYL832014Riitta-kaisa Salmela
303. 37:38  M551572015Seppo OjaluomaMannerheimintien erä ry
304. 37:49  N45272017Annikka Joutsijoki
305. 37:53  M551602015Kauko HartevaTurku
306. 38:09  M451192013Pekka Rosendahl
307. 38:15  N451912016Annikka Joutsijoki
308. 39:01  NYL242017Niina Niitlahti
309. 39:01  NYL592018Emilia Heikkilä
310. 39:44  N55352017Jaana WalldenHelsinki
311. 39:52  NYL1772016Kaisa Sipponen
312. 40:02  N451582015Jaana WalldenHelsinki
313. 40:03  MYL1512015Toni Konga
314. 40:07  M55462018Harteva KaukoTeamRaju
315. 40:08  NYL1682015Siiri TammistoTeam Citysorsat Tampere
316. 40:12  N55612018Merja Laihonen
317. 40:26  N551382016Jaana WalldénMannerheimintien Erä
318. 40:27  NYL822009Anne Ahoniemi
319. 40:36  N55942019Merja Laihonen
320. 41:02  NYL132017Jenny Viio
321. 41:16  M551472016Reino KorhonenHankasalmi
322. 41:45  MYL742018Jussi KlasilaPälkäneen Lukko
323. 41:55  M55372017Seppo OjaluomaHertsikka
324. 42:34  N45532018Gitte Ahola
325. 42:46  NYL1562016Niina Niitlahti
326. 43:49  N451122019Sari HalkosaariFMR
327. 43:50  MYL582018Antti Heikkilä
328. 44:27  N451252013Kirsi Pitkänen
329. 45:02  M551012019Seppo Ojaluoma
330. 45:06  MYL712012Tommi Laine
331. 46:18  N55932014Kirsi PitkänenCitysali/Tampere
332. 47:51  N5522016Kirsi PitkänenCitysali
333. 50:03  NYL122017Johanna Ahola
   DNF  M40412010Tuomo SibakovFMR
   DNF  MYL322011Ville Heino

Tulokset, kokonaiskilpailu, tuplamatka:
Sij. Aika  SarjaNro Vuosi NimiSeura
1. 35:16  MYL42017Henri AnsioFMR
2. 35:26  MYL1302015Henri AnsioFMR
3. 35:26  MYL1642016Henri AnsioFMR
4. 35:49  MYL12018Henri AnsioFMR
5. 36:07  MYL902015Tomi HalmeFMR
6. 37:32  MYL862014Mikko TyniVehkalahden Veikot
7. 37:44  MYL772019Juuso SimpanenFMR
8. 38:15  MYL592014Henri AnsioFMR
9. 38:20  MYL12013Tomi HalmeFMR
10. 38:21  MYL1652016Tomi HalmeFMR
11. 38:30  MYL232011Tomi HalmeFMR
12. 38:33  MYL92017Tomi HalmeFMR
13. 38:59  MYL1722016Tero HalmeFMR
14. 39:13  MYL792019Tomi HalmeFMR
15. 39:14  MYL1072012Tomi HalmeFMR
16. 39:22  MYL692015Janne KlasilaFMR
17. 39:25  NYL552013Laura MarkovaaraHelsinki Roadrunners 2010
18. 39:41  MYL1082012Mikko KuuselaTosta Lähtee Team
19. 39:45  MYL222013Tino TiilikainenTeam Erigeepper Challenge
20. 40:00  MYL312017Tero HalmeFMR
21. 40:13  MYL842016Janne KlasilaFMR
22. 40:15  MYL1092012Juha MikkolainenTosta Lähtee Team
23. 40:19  MYL872019Ranta JaakkoYU-team
24. 40:23  MYL12017Janne KlasilaFMR
25. 40:41  MYL762014Tomi HalmeFMR
26. 41:04  N451022019Laura ManninenHarkat
27. 41:13  MYL212011Janne KlasilaFMR
28. 41:21  MYL812013Tuukka PeltolaRunning Team City-Hirvet
29. 41:31  MYL1002012Janne KlasilaFMR
30. 41:39  MYL1532015Jaakko RantaYU-team
31. 41:39  MYL872016Saku Sourulahti
32. 41:55  MYL762013Anton AhonenLeppävaaran Sisu
33. 42:14  MYL222014Janne KlasilaFMR
34. 42:24  MYL1132012Anton AhonenJyväskylä
35. 42:28  MYL1002019Jussi HaikkaKangasalan Kisa
36. 42:37  MYL1962014Tuukka PeltolaKestävyyttä Pintakaasulla 24/7
37. 43:02  MYL92018Ranta JaakkoYU-Team
38. 43:08  MYL702013Ivan Luck
39. 43:16  M45372011Pasi Heinonen
40. 43:35  MYL752019Janne KlasilaFMR
41. 44:08  MYL962014Tino TiilikainenErigeepper Challenge
42. 45:14  MYL722013Anssi AuvinenJyväskylä Trail Runners
43. 45:17  MYL1812016Jaakko RantaYU-Team
44. 45:33  NYL142018Riikka Pynnönen
45. 45:52  M50662011Ilmari RonttiKuntopirkat
46. 45:55  M451792016Hannu Pura
47. 45:57  M45222017Jari TomppoFMR
48. 46:02  MYL762019Tuomas Koponen
49. 46:18  MYL1112012Esa HonkonenRasti E4
50. 46:18  MYL822013Pasi Warvas
51. 46:27  M40282011Jyrki KähäräTeivo Stayers
52. 46:56  MYL1632015Erno KoveluhtaLiikenne Helminen Oy
53. 47:06  M40292011Pasi Warvas
54. 47:13  MYL22018Janne KlasilaFMR
55. 47:15  NYL592013Eeva NurmiTeam Erigeepper Challenge
56. 48:09  NYL1652015Eeva NurmiLempäälän Kisa
57. 48:09  M45382017Markku LiekkolaElimäen Vauhti
58. 48:09  M451052019Ari PanttilaKangasalan Kisa
59. 48:28  N45822014Sari KoivuLiedon Luja
60. 48:40  MYL422017Tuomas KoponenLahti
61. 49:01  M551102012Leo PoikolainenKoiviston Kipinä
62. 49:01  MYL752013Julius Pänttönen
63. 49:04  MYL42018Tuomas Koponen
64. 49:52  MYL322017Juha Haavisto
65. 50:16  N451842016Sari KoivuLiedon Luja
66. 50:37  M55242011Janne YlitaloRENKO
67. 50:51  NYL972014Eeva NurmiErigeepperChallenge
68. 50:57  M5582017Jari Peltola
69. 51:09  M45922016Markku LiekkolaElimäen Vauhti
70. 52:09  NYL112018Ulrika UotilaKoovee
71. 52:21  NYL802012Eerika LipsanenHKV
72. 52:29  MYL1502015Martin Moisio
73. 52:31  M551062019Ilmari RonttiKuntopirkat
74. 53:09  N45592015Katja Koivulahti
75. 53:18  N4572018Sari KoivuLiedon Luja
76. 54:00  M451132015Karhula KariAsikkalan Raikas
77. 54:06  NYL1692016Katja Koivulahti
78. 55:32  NYL142017Katja KoivulahtiTawast Cycling Club
79. 55:49  M551832016Eino LipponenLiedon Luja
80. 56:32  NYL952019Elina HonkavuoriTCC/HmlHS
81. 56:54  M5572016Markku RiihiahoKalske
82. 57:11  N55402017Anne VäliniemiLiedon Luja
83. 57:25  N551822016Anne VäliniemiLiedon Luja
84. 58:11  NYL62018Katja Koivulahti
85. 58:14  M551132014Eino LipponenLiedon Luja
86. 59:25  N551142014Anne VäliniemiParaisten kaupunki
87. 61:58  NYL212013Tiina HildenJärvenpään Palo
88. 63:40  M45962019Jani JärvinenHmltiikerit
89. 66:51  MYL902019Jason Papadopoulos
90. 66:51  MYL912019Aleksi Malkamäki

Lyhyet kisaraportit

2019

Vuonna 2019 järjestettiin ensimmäistä kertaa pienimuotoinen lasten mäkijuoksu. Mukana oli kymmenkunta pientä viikaria ja meno iloisen mallikasta. Ensi vuonna ehdottomasti jatketaan tätä, isomma...

2018

Vuonna 2018 jatkettiin "maratonosallistujamäärällä" ilmoittautuneiden määrän ollessa 42. Sää oli tälläkin kertaa erittäin hyvä, lämmintä piisasi eikä tuulestakaan ollut haittaa. Joskin...

2017

Vuonna 2017 palattiin osallistujamäärässä entiseen, tällä kertaa 42:een. Pirskeet oli kuitenkin hyvät ja sääkin mitä mainioin, vajaa parikymmentä plussaa, aurinkoista ja mieto tuuli. Rintei...

2016

Vuonna 2016 koettiin hyvässä säässä yleisöryntäys ja edellisten vuosien yhden vuosittainen lisäys nousi lähes 20:een. Ilmoittautuneita oli lopulta peräti 63 kpl! Tämä johti poikkeusjärjes...

2015

Vuonna 2015 normaalimatkalla kovinta vauhtia piti useamman kerran Sappeen mäkiä tahkonnut Aki Niemi. Naisten puolella voittoon juoksi kansallisen kärkitason menijä Laura Markovaara. Laura teki my...
Finnish Marathon Runners
maraton[ät]tossu.com
040-5959563 / Janne Klasila

tossu.com
kaarinansyysmaraton.fi
run.karu.run

Copyright © 2019 Finnish Marathon Runners | Webbinen.net