- Sappee Uphill Run -
 
Tulokset 2018
 
Tulokset sarjoittain, normaalimatka:
Sij. Aika  SarjaNroNimiSeura
1. 30:19  M45 55 Viitanen JukkaFmr
 
1. 24:17  M55 48 Simo-pekka AarnisaloHierontaklinikka Hattula
2. 27:39  M55 66 Timo Heikkilä
3. 28:59  M55 43 Peltola Jari
4. 32:21  M55 47 Lamminpää Keijo
5. 33:14  M55 54 Mika Ahola
6. 33:50  M55 57 Simo KlasilaFMR
7. 40:07  M55 46 Harteva KaukoTeamRaju
 
1. 20:16  MYL 72 Janne NiemiJanakkalan Jana
2. 28:07  MYL 71 Mikael KlasilaKuohun SKA
3. 29:52  MYL 63 Ranta SakariYU-Team
4. 29:54  MYL 62 Tommi Tarkiainen
5. 31:02  MYL 68 Toni KuismaTampere
6. 35:55  MYL 64 Harri Pajula
7. 41:45  MYL 74 Jussi KlasilaPälkäneen Lukko
8. 43:50  MYL 58 Antti Heikkilä
 
1. 30:32  N45 60 Annikka Joutsijoki
2. 31:58  N45 51 Jaana Aarnio
3. 34:18  N45 69 Tutu Wegelius-lehtonenPoRa
4. 35:26  N45 67 Kaisa UnkilaFMR
5. 36:21  N45 73 Tuula LybeckLivon Metsästysseura
6. 42:34  N45 53 Gitte Ahola
 
1. 40:12  N55 61 Merja Laihonen
 
1. 26:24  NYL 70 Sanja SäpyskäPälkäne
2. 26:55  NYL 49 Ada AarnioYlöjärven Ryhti
3. 28:10  NYL 56 Heidi MattilaTampere
4. 28:43  NYL 65 Mari Schutskoff
5. 28:47  NYL 50 Aino AarnioYlöjärven Ryhti
6. 30:27  NYL 52 Hanna Ahola
7. 31:39  NYL 44 Paula KohijokiFMR
8. 33:37  NYL 45 Janna AkselaFMR
9. 39:01  NYL 59 Emilia Heikkilä

Tulokset, kokonaiskilpailu, normaalimatka:
Sij. Aika  SarjaNroNimiSeura
1. 20:16  MYL 72 Janne NiemiJanakkalan Jana
2. 24:17  M55 48 Simo-pekka AarnisaloHierontaklinikka Hattula
3. 26:24  NYL 70 Sanja SäpyskäPälkäne
4. 26:55  NYL 49 Ada AarnioYlöjärven Ryhti
5. 27:39  M55 66 Timo Heikkilä
6. 28:07  MYL 71 Mikael KlasilaKuohun SKA
7. 28:10  NYL 56 Heidi MattilaTampere
8. 28:43  NYL 65 Mari Schutskoff
9. 28:47  NYL 50 Aino AarnioYlöjärven Ryhti
10. 28:59  M55 43 Peltola Jari
11. 29:52  MYL 63 Ranta SakariYU-Team
12. 29:54  MYL 62 Tommi Tarkiainen
13. 30:19  M45 55 Viitanen JukkaFmr
14. 30:27  NYL 52 Hanna Ahola
15. 30:32  N45 60 Annikka Joutsijoki
16. 31:02  MYL 68 Toni KuismaTampere
17. 31:39  NYL 44 Paula KohijokiFMR
18. 31:58  N45 51 Jaana Aarnio
19. 32:21  M55 47 Lamminpää Keijo
20. 33:14  M55 54 Mika Ahola
21. 33:37  NYL 45 Janna AkselaFMR
22. 33:50  M55 57 Simo KlasilaFMR
23. 34:18  N45 69 Tutu Wegelius-lehtonenPoRa
24. 35:26  N45 67 Kaisa UnkilaFMR
25. 35:55  MYL 64 Harri Pajula
26. 36:21  N45 73 Tuula LybeckLivon Metsästysseura
27. 39:01  NYL 59 Emilia Heikkilä
28. 40:07  M55 46 Harteva KaukoTeamRaju
29. 40:12  N55 61 Merja Laihonen
30. 41:45  MYL 74 Jussi KlasilaPälkäneen Lukko
31. 42:34  N45 53 Gitte Ahola
32. 43:50  MYL 58 Antti Heikkilä

 
Tulokset sarjoittain, tuplamatka:
Sij. Aika  SarjaNroNimiSeura
1. 35:49  MYL Henri AnsioFMR
2. 43:02  MYL Ranta JaakkoYU-Team
3. 47:13  MYL Janne KlasilaFMR
4. 49:04  MYL Tuomas Koponen
 
1. 53:18  N45 Sari KoivuLiedon Luja
 
1. 45:33  NYL 14 Riikka Pynnönen
2. 52:09  NYL 11 Ulrika UotilaKoovee
3. 58:11  NYL Katja Koivulahti

Tulokset, kokonaiskilpailu, tuplamatka:
Sij. Aika  SarjaNroNimiSeura
1. 35:49  MYL Henri AnsioFMR
2. 43:02  MYL Ranta JaakkoYU-Team
3. 45:33  NYL 14 Riikka Pynnönen
4. 47:13  MYL Janne KlasilaFMR
5. 49:04  MYL Tuomas Koponen
6. 52:09  NYL 11 Ulrika UotilaKoovee
7. 53:18  N45 Sari KoivuLiedon Luja
8. 58:11  NYL Katja Koivulahti





 
Tehoravinne - Urheiluravinteet
 
Kaarinan Syysmaraton
 
Sponsoriksi - mainostajaksi
 

  
Webbinen.net
Webhotelli.guru
Webhotellit ja domainit
Webhotelli yritykselle
 
   Etusivu   |   Yleisinfo   |   Reitti   |   Ilmoittautuminen   |   Kuvat / videot!   |   Majoitus   |   Tulokset   
159092 | Copyright © 2019 FMR Finnish Marathon Runners