- Sappee Uphill Run -
   Kaikki tulokset vuodesta 2009 alkaen
 Tulokset 2017
 Tulokset 2016
 Tulokset 2015
 Tulokset 2014
 Tulokset 2013
 Tulokset 2012
 Tulokset 2011
 Tulokset 2010
 Tulokset 2009
 Osallistumismäärät

Tulokset 12.5.2018
 
Tulokset päivitetään tälle sivulle heti kilpailun jälkeen.

Tulokset sarjoittain, normaalimatka:
Sij. Aika  SarjaNroNimiSeura
1. 30:19  M45 55 Viitanen JukkaFmr
 
1. 24:17  M55 48 Simo-pekka AarnisaloHierontaklinikka Hattula
2. 27:39  M55 66 Timo Heikkilä
3. 28:59  M55 43 Peltola Jari
4. 32:21  M55 47 Lamminpää Keijo
5. 33:14  M55 54 Mika Ahola
6. 33:50  M55 57 Simo KlasilaFMR
7. 40:07  M55 46 Harteva KaukoTeamRaju
 
1. 20:16  MYL 72 Janne NiemiJanakkalan Jana
2. 28:07  MYL 71 Mikael KlasilaKuohun SKA
3. 29:52  MYL 63 Ranta SakariYU-Team
4. 29:54  MYL 62 Tommi Tarkiainen
5. 31:02  MYL 68 Toni KuismaTampere
6. 35:55  MYL 64 Harri Pajula
7. 41:45  MYL 74 Jussi KlasilaPälkäneen Lukko
8. 43:50  MYL 58 Antti Heikkilä
 
1. 30:32  N45 60 Annikka Joutsijoki
2. 31:58  N45 51 Jaana Aarnio
3. 34:18  N45 69 Tutu Wegelius-lehtonenPoRa
4. 35:26  N45 67 Kaisa UnkilaFMR
5. 36:21  N45 73 Tuula LybeckLivon Metsästysseura
6. 42:34  N45 53 Gitte Ahola
 
1. 40:12  N55 61 Merja Laihonen
 
1. 26:24  NYL 70 Sanja SäpyskäPälkäne
2. 26:55  NYL 49 Ada AarnioYlöjärven Ryhti
3. 28:10  NYL 56 Heidi MattilaTampere
4. 28:43  NYL 65 Mari Schutskoff
5. 28:47  NYL 50 Aino AarnioYlöjärven Ryhti
6. 30:27  NYL 52 Hanna Ahola
7. 31:39  NYL 44 Paula KohijokiFMR
8. 33:37  NYL 45 Janna AkselaFMR
9. 39:01  NYL 59 Emilia Heikkilä

Tulokset, kokonaiskilpailu, normaalimatka:
Sij. Aika  SarjaNroNimiSeura
1. 20:16  MYL 72 Janne NiemiJanakkalan Jana
2. 24:17  M55 48 Simo-pekka AarnisaloHierontaklinikka Hattula
3. 26:24  NYL 70 Sanja SäpyskäPälkäne
4. 26:55  NYL 49 Ada AarnioYlöjärven Ryhti
5. 27:39  M55 66 Timo Heikkilä
6. 28:07  MYL 71 Mikael KlasilaKuohun SKA
7. 28:10  NYL 56 Heidi MattilaTampere
8. 28:43  NYL 65 Mari Schutskoff
9. 28:47  NYL 50 Aino AarnioYlöjärven Ryhti
10. 28:59  M55 43 Peltola Jari
11. 29:52  MYL 63 Ranta SakariYU-Team
12. 29:54  MYL 62 Tommi Tarkiainen
13. 30:19  M45 55 Viitanen JukkaFmr
14. 30:27  NYL 52 Hanna Ahola
15. 30:32  N45 60 Annikka Joutsijoki
16. 31:02  MYL 68 Toni KuismaTampere
17. 31:39  NYL 44 Paula KohijokiFMR
18. 31:58  N45 51 Jaana Aarnio
19. 32:21  M55 47 Lamminpää Keijo
20. 33:14  M55 54 Mika Ahola
21. 33:37  NYL 45 Janna AkselaFMR
22. 33:50  M55 57 Simo KlasilaFMR
23. 34:18  N45 69 Tutu Wegelius-lehtonenPoRa
24. 35:26  N45 67 Kaisa UnkilaFMR
25. 35:55  MYL 64 Harri Pajula
26. 36:21  N45 73 Tuula LybeckLivon Metsästysseura
27. 39:01  NYL 59 Emilia Heikkilä
28. 40:07  M55 46 Harteva KaukoTeamRaju
29. 40:12  N55 61 Merja Laihonen
30. 41:45  MYL 74 Jussi KlasilaPälkäneen Lukko
31. 42:34  N45 53 Gitte Ahola
32. 43:50  MYL 58 Antti Heikkilä

 
Tulokset sarjoittain, tuplamatka:
Sij. Aika  SarjaNroNimiSeura
1. 35:49  MYL Henri AnsioFMR
2. 43:02  MYL Ranta JaakkoYU-Team
3. 47:13  MYL Janne KlasilaFMR
4. 49:04  MYL Tuomas Koponen
 
1. 53:18  N45 Sari KoivuLiedon Luja
 
1. 45:33  NYL 14 Riikka Pynnönen
2. 52:09  NYL 11 Ulrika UotilaKoovee
3. 58:11  NYL Katja Koivulahti

Tulokset, kokonaiskilpailu, tuplamatka:
Sij. Aika  SarjaNroNimiSeura
1. 35:49  MYL Henri AnsioFMR
2. 43:02  MYL Ranta JaakkoYU-Team
3. 45:33  NYL 14 Riikka Pynnönen
4. 47:13  MYL Janne KlasilaFMR
5. 49:04  MYL Tuomas Koponen
6. 52:09  NYL 11 Ulrika UotilaKoovee
7. 53:18  N45 Sari KoivuLiedon Luja
8. 58:11  NYL Katja Koivulahti
UpHill Run 10 vuotta!

10. UpHill Run 12.05.2018!


 
Alennuskoodi
Tehoravinne - Urheiluravinteet
 
Kaarinan Syysmaraton
 
Sponsoriksi - mainostajaksi
 

  
Webbinen.net
Webhotelli.guru
Webhotellit ja domainit
Webhotelli yritykselle
 
   Etusivu   |   Yleisinfo   |   Reitti   |   Ilmoittautuminen   |   Kuvat / videot!   |   Majoitus   |   Tulokset   
140359 | Copyright © 2018 FMR Finnish Marathon Runners